El bakımı için pratik öneriler

El bakımı için pratik öneriler

Eller vücudumuzun en görünür kısımlarıdır. Ama gün içinde yaptığımız işler nedeni ile daha fazla yıpranırlar.

Yalnız yüz güzelliği değil ellerimizin güzelliği de bakımlılığımızın göstergesidir. Evde işlerinizi yaparken de ellerinize bakım yapabilirsiniz.

*
Deniz tuzu ve limonla yapacağınız bir peelingle ölü deri hücrelerini soyabilirsiniz. Ya da eski bir diş fırçası ile ellerinizi fırçalayın.

Bu uygulamayı haftada bir kez yapmanız el bakımınız için yeterli. Bu işlem ellerinizi temizler ve yumuşatır.


*
Bir kaba ılık su koyun ellerinizi bu suda yaklaşık 5 dakika beklettikten sonra kese ile ellerinizi ovun. Bu işlemden sonra cilt hafif nemli iken bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı zeytin yağı karışımı sürülür.

Yaklaşık 30 dakika poşet eldiven üzerine pamuklu eldiven giyip bekleyin. Isı karışımın cilde nüfüz etmesini sağlıyor.*
El bakımınız için başka bir yöntem ise; bir bardak sütü ellerinizin dayanacağı kadar ılıtın. Ardından ellerinizi beş dakika boyunca ılık sütte bekletin.

Sütteki laktik nazik bir şekilde ölü deriyi cildinizden arındırır ayrıca yüksek kalsiyum içeriği kırılgan tırnakları güçlendirir.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.