Siyatik için bitkisel çözüm önerileri

Siyatik için bitkisel çözüm önerileri

* Bir tatlı kaşığı toz karabiber, Bir tatlı kaşığı zencefil 4 tane yumurta akı ile iyice karıştınldıktan sonra bir sargı bezi bu karışımı tamamen emebi­lecek kadar içine batırılır. sonra söz konusu ağrılı bölge sarılır.


* Bir miktar taze baldıran yaprağı yıkanarak temizlendikten sonra nemli iken mikserden geçirilir ve bir tülbent ile sıkılarak elde edilen özsuyu merhem haline geti­recek kadar eritilmiş kuyrukyağı ile karıştırılır. Daha sonra söz konusu ağrılı bölgenin üstüne sürülerek kullanılır.

Uyarı: Baldıran çok zehirli olduğu için doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

* Bir litre suya iki avuç ince kıyılmış şalgam ilave edilerek iyice kaynatılır. Şalgam yumuşatıldıktan sonra süzülür kalan posası lapa haline gelecek şekilde ezilerek söz konusu ağrılı bölge­nin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat ara ile tekrarlanır.

* Bir litre suya bir yemek kaşığı dövülerek iyice ezil­miş olan karanfil kökü katıldıktan sonra kaynatılır. ardından süzüle­rek günde üç öğün birer yemek kaşığı içilir.

* Bir miktar taze okaliptüs yaprağı bir şişenin ağzına ka­dar doldurulur ve üstüne ağzına kadar saf alkol eklenip ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebile­ceği veya sıcak bir yerde bekletilir.bir tülbent yardımıyla posası da sıkılarak suyu temiz bir şişeye aktarılır. Gerektiği zaman ağrılı yere firiksiyon yapılarak sürülür.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.