Sedef hastalığı için bitkisel çözüm önerileri

Sedef hastalığı için bitkisel çözüm önerileri

Size sedef hastalığı teşhisi konduysa ekşi gıdalardan uzak durmanız söylenecektir.

Doktorun önerdiği tedavinin yanısıra bitkiler ile de tedavinize destek sağlayabileceğiniz iki terkip öneriyoruz:1- 5 gram Sedef çiçeği, 5 gram Udihindi, 5 gram Kırmızı gül yaprakları, 30 gram papatya, 30 gram Kekik, 30 gram Kereviz tohumu, 60 gram Çörek otu toz haline getirildikten sonra 2 litre suda kaynatın.

Tenceredeki suyun 3/2'si buharlaşınca yoğunluğu artmış olan bu sıvının içine bal ilave edin ve hastalığınızda iyileşme görene kadar her gün bir tatlı kaşığı yutun.

İlk hafta bir tatlı kaşığı olan dozu ikinci haftada 1 çay kaşığına düşürün.

2- İki su bardağı suya 100 gram şahtere koyarak kaynatın. Sabah akşam birer bardak için. Hastalığınız iyileşme belirtileri gösterene kadar bu uygulamaya kadar devam edin.

3- Udihindi ve ravend çini toz haline getirdikten sonra vazelin ile iyice karıştırarak merhem elde edin. Bu merhemi yaralı yere sürün.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.