Cilt temizliği için aspirin peelingi

Cilt temizliği için aspirin peelingi

Salisilik asit içerikli temizleyiciler ve peelingler hem cildi yumuşatır hemde ciltte bakteri birikimini önler. Bunu da cildi nazikçe uyararak yapar.

Bu çok önemlidir çünkü, ölü hücrelerin varlığı gözeneklerin tıkanmasına ve deri döküntülerine neden olur.Salisilik asit içeren temizleyicileri hazır bulabileceğiniz gibi kendiniz de evde yapabilirsiniz.

EVDE YAPACAĞIM PEELİNG İÇİN
SALİSİLİK ASİT'İ NEREDEN BULURUM?

Her evde bulunan ve pek çok hastalığa çare olan
ASPİRİN cildinizi derinlemesine temizleyerek ölü deriden kurtarmanıza da yardımcı oluyor.

2 ile 4 adet
ASPİRİN'i bir kapta ezin bir kaç damla su ve yarım çay kaşığı organik bal ile karıştırın.

Tamamen erimesini önlemek için hızlıca karıştırın ve göz çevreniz hariç yüzünüze yumuşak hareketlerle ovarak sürün. Çok bastırmanıza gerek yok yumuşak hareketlerle yayın ve 15 dk yüzünüzde bekletin. Sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Bu peeling'i haftada 1 ya da 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Bu uygulamanın sonucunu yaklaşık 4 ile 6 hafta sonra cildinizde hissedeceksiniz.

Selülit gidermek için aspirin-limon suyu-bebe yağı

Sivilceler için Limon suyu ve Aspirin

Aspirinin faydaları

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.