Meme Küçültme Ameliyatları

Meme Küçültme Ameliyatları

Meme, kadınlığın bir simgesidir ancak aşırı büyük olması sorun olmaktadır.

Büyük meme boyun,
bel ve sırt ağrılarına, göğsün ön duvarında pişiklere neden olur. Ayrıca sosyal hayatta çekingen-kararsız karakter yapısına neden olabilmektedir.


Memeleri iri olan kadınlar özellikle istedikleri elbiseyi giyememekten ve kalabalıkta rahat hareket edememekten şikayetçi olmaktadırlar. Memeleri gövdeye ve vücuda uygun hale getirmek için ameliyat olmak gereklidir.

Ameliyattan önce fotoğraflar çekilerek gereken işaretlemeler yapılır. Liposakşın uygulanacak alanlar ve yeni meme başının yeni yeri belirlenir. Belli bir yaşın üstündeki kadınlara mamografi çekimi yapılır.

Yapılacak ameliyat hakkında aydınlatıcı bilgiler verilir ve kafanıza takılanları sormanız için fırsat tanınır. Genel anestezi uygulanarak yapılan ameliyat yaklaşık 2,5 saat sürer.

Hasta bir gece hastanede kaldıktan sonra operasyon sütyeni takılıp taburcu edilir.
4 hafta boyunca takılması önerilen bu sütyen dikiş bölgelerine yük gelmemesi için özel üretilmiştir.

Yedi gün içerisinde ağrı ve şişliklerde belirgin azalma olur. Ağır kaldırmak ve zorlu hareketler haricinde diğer tüm aktivitelere izin verilir. Genellikle ameliyattan 10 gün sonra pansuman ihtiyacı da ortadan kalkar.

Dikiş alma sorunu yoktur. Önce haftalık ardından da aylık kontoller ile yaşanan değişim fotoğraflar ile takip edilir.
Meme küçültme ameliyatında amaç fazla cilt ve yağ dokusunun çıkarılmasıdır.

Yapılan kesiler ameliyat sonrası izlere neden olmaktadır. Bu izler zamanla belirginliğini yitirebilir ancak kalıcıdır.

Sonuç olarak büyük memeler yerine küçük fakat bazı izleri olan meme elde edilir.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.