Kayısı - İdeal diyet meyvesi


Kayısı - İdeal diyet meyvesi

Eğer şimdiye dek bir diyet uzmanından sağlıklı kilo verme listesi aldı iseniz ara öğün için önerilenlerden birisinin mutlaka kuru kayısı olduğunu farketmişsinizdir.

Kayısı yaz aylarında yetişen en güzel meyvelerden biridir.

Kayısının glisemik yükü düşüktür, enerji içeriği de azdır. kayısının posa bakımından zengin yapısı nedeni ile tok tutucu ve bağırsakları çalıştırıcı özelliği de bulunmaktadır. Bütün bunlar kayısıyı diyetisyen ve kronik diyetçilerin gözdesi yapmaya yetmektedir.!

Ayrıca tıpkı şeftali gibi kayısı da tam bir potasyum deposudur. Hafif kırmızı olan kayısılardan seçerseniz biraz likopen kazanmanız da mümkündür.

Betakaroten kayısıda en çok bulunan ön vitaminlerden, antioksidanlardan biri. Kısacası kayısı da sağlıklı yaz meyveleri listesinde her zaman yer almalıdır.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.