Doğal ağrı kesici - Kiraz


Doğal ağrı kesici: Kiraz

Kiraz ile birlikte vişnenin de ağrı kesici etkisi var. Kiraz ve vişnede bol miktarda bulunan antosiyanin maddesi tıpkı aspirin gibi çok güçlü bir ağrı kesicidir.

Kiraz veya vişneyi
mevsimi kaçırmadan yemeyi ihmal etmeyin.

Çünkü bu muhteşem ikilinin sağlık mucizeleri sadece antosiyanin isimli antioksidandan zengin olmaları veya vitamin ve mineral yapılarının güçlülüğü ile sınırlı değil.

Kiraz ve vişne doğal eczanenin bize hediye ettiği ilaçların başında gelmekte. Bu ikili, detoks yaptırıcı etkileri, karaciğeri,böbreği ve safra kesesini çalıştırma kapasiteleri, özetle vücuttaki zehirleri temizleyici güçleri sebebi ile doğa eczanesinde zaten hep yer alan meyvelerdir.

İkisinin de bağırsak faaliyetlerini iyileştirdiği, sindirimi kolaylaştırdığı, kansızlıkla mücadeleyi desteklediği, vücudun antioksidan gücüne güç kattığı biliniyor. Son yıllarda bu ikilinin önemli bir marifeti daha ortaya çıktı.

Kiraz ve vişnede Kiraz ve vişne kolesterol ile mücadeleyi de kolaylaştırıyor.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.