ölü derilerden kurtulmak için

Ölü derilerden kurtulmak için

Pek çok Ünlü isimin terapisti Nichola Joss; "Tıkanmış gözeneklerden, kurumadan ve batıktan kurtulmanız için düzenli olarak her gün cildinizi ölü derilerden arındırmanız gerekiyor.

Yoksa her gün nemlendirici kullansanız bile ürün tıkanmış gözenekler nedeniyle beklenen etkiyi gösteremez" diyor. Bunun için izlenecek yollar:


Güzellik merkezinde

Sadece bir seans uygulatacağınız mikrodermazyon ile cildinizdeki pürüzleri ve ufak şişleri en aza indirmeniz mümkün. Her güzellik merkezinde farklı ürünler kullanılarak gerçekleştirilen bu yöntemler arasında son zamanlarda kristal temizleme öne çıkıyor.

Evde

Amerika'da oldukça popüler olan Space NK'nin Japanese Body Wash Cloth adlı ürünü cildinizi yıkanırken keselemenize ve ölü hücrelerinizden arınmanızı sağlıyor. Fakat keselenmek yerine hafif bir peeling ürünüyle cildinizi temizlemeyi tercih ediyorsanız, içeriğinde hidroksik asiti bulunan ürünleri kullanabilirsiniz.

Göz kamaştırın

Parlak ve bronz bir cilde sahip olmak için nemlendiricinizi hafif miktarda bronzlaştırıcı bir ürünle karıştırarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Garnier'nin Hydrolock Body Moisturizer'ını Bobbi Brown'ın All Over Bronzing Gel ile birlikte kullandığınız zaman elde edeceğiniz görünüme şaşırabilirsiniz. Cildi bronzlaştırırken nemlendirme özelliğine de sahip olan bu karışım gece boyunca etkisini göstererek göz kamaştırmanıza yardımcı oluyor.

Evde Acil yardım

Ünlülerin makyözü Lisa Eldbridge; "Kollarınızın ön kısmına, kaval kemiğinize, uyluklarınıza, köprücük kemiklerinizin iki tarafına ve omzun üst kısmına metalik bir parlaklık katarak hem daha uzun hem de daha zayıf görünmeniz mümkün" diyerek vücudunuzun bazı bölgelerini ön plana çıkarmanın etkili olacağını belirtiyor.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.