Mızmız çocuklara yemek yedirmenin yolu

Mızmız çocuklara yemek yedirmenin yolu bulundu.

Mızmız çocuklara istemediği yemeği yedirmek için önce yemeğin fotoğrafının gösterilmesinin faydalı olduğu belirlendi.

İngiltere’deki Reading Üniversitesinin psikologları, düzenli olarak sebze ve meyve resimleri gösterilen 1 yaşındaki bebeklerin, normal yemeklerinin bir parçası olmayan bu besinleri tatmaya çok istekli olduklarını saptandı.

Daily Telegraph gazetesindeki habere göre, araştırma çerçevesinde anne-babalara ikisi sebze ve ikisi meyve olmak üzere 4 besinin fotoğraflarının bulunduğu bir kitap verildi.

Bunlardan ikisinin havuç ve üzüm gibi çocukların bildiği gıdalar olduğu, diğer ikisinin turp ve Çin’de yetişen liçi gibi sebze-meyveler olduğu belirtildi.

Daha sonra
anne-babalar 2 hafta boyunca her gün çocuklarına bu kitabı okudular.

Bu sürenin sonunda çocukların önüne ikisi kitapta yer alan ikisi almayan 4 sebze ile meyve tabağı koydular. Çocukların, eğer daha önce fotoğraflarını görmüşlerse, şimdiye kadar tatmadıkları sebze ve meyvelere daha fazla ilgi gösterdikleri belirlendi.

Araştırmanın başkanı Dr. Carmel Houston-Price, “Çocuklara sağlıklı gıdaların fotoğraflarını göstermenin bunları tatma arzularını artırabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.