burun makyajı için hileler

Burun makyajı için hileler

Burnunuzu beğenmiyorsunuz fakat değişiklikte yapmak istemiyorsunuz ohalde küçük makyaj hileleri ile burnunuzda istediğiniz görüntüye sahip olabilirsiniz. işte bu hileler;

Makyaj yaparken belli kurallara özen göstermelisiniz. Açık renkler hatlarınızı ön plana çıkarırken, koyu renkler geri plana iter.

Açık renk olarak şeffaf pudra, koyu renk olarak pudra veya allık tercih edilebilir. Allıkta kullanacağınız şeftali tonları aydınlık bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Burun ile dudak arası uzun olanlar;

Bu uzunluğu geri plana alabilmek için burun ile dudak arasına koyu ton fondöten uygulamalısınız.

Burun ile dudak arası dar olanlar;

Çok dar olan bu bölgeyi ön plana çıkarmak için açık fondöten kullanabilirler.

Küçük burunlular;

Burnunuz yüzünüzde dengeyi bozacak kadar küçük ise, burnunuz ile gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Bunun için, burun kemiği ve kanatlarını açık renk fondöten ve pudra kullanarak, gözleriniz içinse, üst kirpik diplerinden başlayıp ince bir çizgi halinde eyeliner uygulayarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Düz ve kısa burunlular;

Düz ve kısa burunlarda burnun bitimine ve iki kaşın arasına açık renk pudra sürerek bu mesafeyi daha uzun gösterebilirler.

Uzun burunlular;

Burnun uzun olan alt uç kısmına koyu renk fondöten, pudra ve ya allık ile gölge yapılarak uzunluk geri plana alınır.

Burnunuzu uzun buluyorsanız; kaş başlarınızın burna çok yakın olmamasına özen gösterin.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.