bikini ve mayo seçerken dikkat edilmesi gerekenler

bikini ve mayo seçerken dikkat edilmesi gerekenler.

Eğer yaz tatili öncesi bikini alışverişi kabusunuz oluyorsa sizin için işinizi kolaylaştıracak bazı ipuçlarımız var:

Şüpheye düştüğünüz her zaman görünümünüzü aksesuarla süsleyin.

Victoria Secret Melekleri'nden Alessandra Ambrosio işi ve moda çekimleri nedeni ile bikini ve mayo içinde pek çok kadından daha fazla zaman geçiriyor. Ve bikinilerin içinde rahat etmenin en kolay yolunun aksesuar kullanmak olduğunu ifade ediyor. "Ben şirin elbiseleri ve işlemeli üstleri çok seviyorum, ve tabii ki güneş gözlüklerini..." Ambrosio'ya göre harika bir plaj şapkası ve bütün ıvır zıvırınızı taşıyabileceğiniz şık bir plaj çantası da olmazsa olmazlarınızdan olmalı… Alessandra'nın birkaç tavsiyesi daha var; "Eğer kalçalarınıza güvenmiyorsanız, trendy bir pareo ile kamufle edebilirsiniz. Eğer dikkatleri göbeğinizden uzaklaştırmak istiyorsanız, çok renkli ve dikkat çekici bir plaj çantası edinin. İnanın kimse dikkatini ondan alamayacak..."

Eğer yediğiniz onca yemek yüzünden karnınız şiş görünüyorsa, mayo alışverişi yapmak pek de hoş bir deneyim olmayacaktır. Bunun yerine bikini alışverişine sabah ya da öğleden sonra, yani yemek yemeden ya da öğle yemeğinden birkaç saat sonra çıkın. Ayrıca bikini denerken soyunma odalarındaki rahatsız edici ışığın plajdakiyle aynı olmayacağını unutmayın. Plajda daha güzel görüneceksiniz...

Mayonuzun duruşu ve fiziğiniz güzel bir görünüm için mutlaka önemli faktörler. Ancak modacılara göre güzel görünmenizi sağlayan bir diğer faktörde, bikininizi nasıl taşıdığınız. Bunun için deneme yaparken içinde rahat etmediğiniz bikini ya da mayoyu almayın. Çoğu zaman, özellikle arkadaşlarımızla alışverişe gittiğimizde, bize üzerimizde çok güzel durduğunu söyledikleri şeyler aldırırlar, ama biz onlarla rahat etmediğimiz için asla giymeyiz. Bikini alırken bu hataya düşmeyin, arkadaşlarınızın değil kendi beğendiğiniz mayo ve ya bikiniyi alın.

Eğer beğendiğiniz mayo üzerinize tam olarak uymuyorsa, onu sakın almayın. Her ne kadar güzel bir stili olsa ve çok trendy olsa bile... Unutmayın, eğer üzerinizde güzel durmuyorsa, model kaybolmuştur. Eğer model kaybolmuşsa, ne kadar trendy olduğunun hiçbir değeri yoktur.

Bronz bir ten birçok şeyden daha fazla kendimize güvenmemize yardım eder. Bu nedenle saatlerce güneşin altında yatıp rengimizi bir ton da olsa koyulaştırmak için uğraşırız. Eğer bikini alışverişinize bronz bir tenle çıkarsanız, denediklerinizi üzerinize daha rahat yakıştırabilirsiniz, üstelik renk seçeneğiniz de çoğalır. Fakat güvenlik her zaman önce geldiği için, otobronzan kullanmanızı öneriyoruz.

Eğer doğallıktan yana ve hippi tarzına yakınsanız, pastel renkler ve gösterişsiz modelleri tercih edin. Eğer süper sportif ve cesur bir tarzınıza sahipseniz, parlak renkli ve desenli mayoları tercih edebilirsiniz. Kendinize uyan bir modeli denediğinizde, mayonun içinde çok daha iyi hissedeceksiniz bu mayo sizin demektir. Daha önce de söylediğimiz gibi, eğer kendinizi içinde rahat hissetmiyorsanız, ne kadar moda olduğunun hiçbir önemi yok!

Gerçek hayatta (magazin ya da erkek dergileri kapakları dışındaki hayatta) birçok kadın 38 ve 42 beden arasıdır. Yani 34 ve 36 beden kadınlar dergi kapaklarında ya da podyumlardadır. Bu yüzden siluetiniz ve aslında olmayan fazla kilolarınız için endişe etmenize gerek yok. Gerçek olan sizsiniz, onlar değil!

Artık pek çok mağaza bikinileri takım olarak sunmanın yanı sıra sadece alt ya da sadece üst olarak da sunuyorlar. Diyelim ki çok güzel bir bikini beğendiniz, ama altı size uymadı… O zaman o bikiniye uyduracak başka bir alt bulabilirsiniz. Mağazanın size sunduklarıyla yetinmeyip, kendi bikini kombinasyonunuzu kendiniz de yaratabilirsiniz. Böylece içinde en rahat hissettiğiniz kombinasyonu yapabilirsiniz...

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.