Saç nakli için ideal mevsim

Saç nakli için ideal mevsim yaz mevsimidir.

30’lu yaşlara giren erkeklerde saçların dökülme oranı % 27 iken 60 yaşından sonra bu oran % 60’a yükselmekte.

Saç ekimi için karar veren erkeklerin tercihi ise yaz aylarından yana. Dr. Melike Külahçı, yaz mevsiminde saç nakli konusunda bilgiler veriyor.

Neden Yaz Mevsimi Tercih Ediliyor?

Yazın saç ektirmek deniz tatili yapmaya mani değil. Saçlar yaz aylarında daha hızlı uzar, cildin yenilenme hızı artış gösterir. Şapka kullanımı daha yaygın olduğundan kabuklanma döneminde şapka takmanız daha az dikkat çekici hale gelir.

UV Işınlarından Korunmak Gerekiyor

Saç nakli sonrasında ciltteki ufak kabuklanmalar ve kızarıklıklar iyileşirken UV ışınlarından korunmak gerekiyor. Ancak saçlı deriye kök yerleştirmek için yapılan milimetrik kesiler 7- 10 gün içerisinde, iyileşiyor ve çoğunlukla kızarıklık bile kalmıyor.

Bu dönemde güneşin çok yoğun olduğu saatler dışında denize girmek sakıncalı olmuyor. Ayrıca, deniz suyu yara iyileşmesini hızlandıran etki yapabiliyor.

Yazın Yapılan Saç Naklinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk nekahat döneminde şapka takılması bir şart. Şapka pamuklu olmalı ve başı sıkmamalıdır. Ayrıca sık yıkanmalı ve başın fazla terlemesine yol açmamalıdır.

Saç nakli yaptıranların kabuklanma bitene kadar havuz ve denize girmeleri, direkt güneşe maruz kalmaları önerilmiyor.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.