Marul Maskesi

Marul Maskesi

Marul bol su içerdiği için vücuttaki toksinleri atıp temizler, İçeriğindeki zengin A vitamini sayesinde cildinize pürüzsüzlük kazandırır.

C vitamini ile de cildinizi güçlendirerek olumsuz dış etkenlere karşı korur.

Sağlıklı, ışıltılı ve taze bir cilde sahip olmak istiyorsanız öncelikle cildinize maksimum düzeyde bir nemlendirme sağlamanız gerekir. Bu sebeple bol su içeren tüm meyve ve sebzeler cildinizin dostudur.

Bunun için önerimiz marul veya kıvırcık salata. Her ikisinin de içeriğindeki su miktarı cildinize ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır.

Marul Maskesi Nasıl yapılıyor?

Bir kaç marul yaprağını kaynar suya batırarak 2 dakika beklettikten sonra soğumaya bırakın. Marul yapraklarını önceden temizlediğiniz yüzünüze ve boynunuza uygulayın.

20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Havlu ile tampon yaparak kurulayın.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.