Kuruyan ciltler için nem takviyesi

Kuruyan Cilde Nem Takviyesi

Günümüzde iyi beslenememek, sigara kullanmak, kontrolsüz güneş ışınlarına maruz kalmak ve en önemlisi de cildimizin su ihtiyacını yeterince karşılayamamak gibi nedenerden dolayı gün geçtikçe cildimiz kuruyor, pürüzleniyor ve nemini kaybediyor.

Bütün bunlara ilave olarak yaşla beraber vücudumuzdaki doku suyu diye adlandırdığımız Hyaluronik Asit (HA) oranı düşüyor ve bu nedenle de cildimiz gerginliğini kaybediyor.

Bizler ne kadar nemlendirici kremlerle cildimizi nemli tutmaya gayret etsekde bu yöntemler ile ancak belirli bir katmana kadar inebiliyoruz.

Yeni geliştirilen bir tedavi seçeneği ile artık cildin ihtiyacı olan ve su tutmayı sağlayan HA’yı deri altına uygulayarak cildin gerginliğini ve eski pürüzsüzlüğüne kavuşması sağlanabiliyor.

Özellikle yaz aylarında güneşten kuruyan ciltler için Hydrate yöntemi ile uzun süreli nemlendirme sağlanabiliyor.

Dr. Semih Gök
Estetik Plastik Cerrah

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.