Bomba çayı ve faydaları

Bomba çayı

Bomba çayının içerisinde
karabiber, karanfil, tarçın, zencefil ve toz şeker vardır Büyük ve kırmızı bir küp şeker şeklindedir, sıcak su ile karıştırıldığında erir ve içinizi ısıtır.

Bomba çayının faydaları:
Vücuda ferahlık verir. İştah açar, baş ve karın ağrıları, damar tıkanıklıkları, vücudun direnç kazanması, vücut ısısının artması, gazların giderilmesi, grip soğuk algınlığı, nezle, solunum yollarının rahatlaması, vücuttaki mikropların kırılması için iyi gelir. Karabibere karşı hassasiyeti olan kişilere tavsiye edilmez.

Kullanımı:
Bir bardak kaynar suyun içine (100ml.-200ml.) bir adet (küp) bomba çayı atılır. İsteğe göre şeker ilave edilebilir. Çocuklara verilecekse su artırılabilir.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.