Guarana bitkisinin faydaları

Guarana bitkisinin faydaları

Guarana nedir? Guarana bitkisi; Yapraklarını dökmeyen bitkilerdendir. Guarana bitkisi ilk olarak Amazon yağmur ormanlarında bulunmuştur. Amazon yerlileri tarafından açlığı giderdiği hissedildiğinden çerez olarak kullanılmıştır.

Guarana bitkisinin içeriğindeki etken madde olan Guaranin, kafeine eşdeğer özellikler taşır, ayrıca Guarana bitkisi Asya ve Sibirya Ginsengi’nin karışımı olan etkileri de gösterir. Bu bitkiler genel olarak atletlerin yarış öncesinde ekstra doğal enerji depolamak için kullandığı bitkilerdir.

Guaranin’in kilo kaybı konusunda yararları, metabolizmayı hızlandırması ve dışarıdan alınan yağ ve karbonhidratı enerjiye çevirmesi daha doğrusu bu döngüyü hızlandırmasından kaynaklanır.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.