Akne için aromaterapi tedavisi

Akne için aromaterapi tedavisi

Bazı uçucu yağlar sebum üretimini düzenler. Bunlar arasında ardıç yemişi yağı (hamile iseniz kullanmayın) ve sedir ağacı yağı (hamileliğin ilk 20 haftasında kullanmayın.) sayılabilir.

Lavantanın ve ıtır çiçeğinin antiseptik ve iyileştirici özelliği vardır. Rumi papatya ve turunç da deri iltihaplarının tedavisinde etkilidir.

Yarım bardak içme suyuna iki damla ardıç yemişi ve iki damla sedir ağacı yağı damlatın. Elde ettiğiniz bu solüsyonu gün boyunca 2 saatte bir pamuk ile cildinize uygulayın.

1 yemek kaşığı jojoba veya 1 yemek kaşığı tatlı badem yağının içine 2 damla ardıç yemişi yağı ilave edin. Karıştırdıktan sonra akneli bölgeye sürün.

5 çay kaşığı jojoba yağına iki damla turunç yağı ve iki damla sedir ağacı yağı ilave edin. Bu öz yağları ayrıca 5 çay kaşığı kokusuz bir cilt losyonuna da ilave edin. Yağ karışımını geceleri, losyonu ise sabahları kullanın.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.