Selülit tedavisi için doğal yöntemler

Selülit tedavisi için doğal yöntemler

Bazı doğal tedavi yöntemleri selülit görünümünü bir süre için düzeltebilir.

Masaj ve cildin fırçalanması: Sıkı bir masaj, bilhassa uçucu yağlar kullanarak yapıldığı zaman dolaşımı hareketlendirerek yarar sağlar. Cilt yüzeyinin uyarılması cilde daha sağlıklı bir görünüm verir.

* Beş çay kaşığı tatlı badem yağı veya zeytinyağı gibi bir soğuk baskı bitkisel yağ içine dört damla sedir ağacı ve dört damla biberiye yağı ile üç damla servi yağı ve üç damla paçuli yağı ilave edin.

Sedir ağacı, servi, biberiye yağlarını gebeliğin ilk 20 haftasında kullanmayın. Bu karışım ile selülit bölgelerinde günde iki kere masaj uygulayın.

* Yumuşak ve kuru kıllı bir fırça ile selülitli bölgelerinizi yavaş yavaş fırçalayın. Ayaklardan başlayın ve kalbe doğru çekin.

Bu uygulama dolaşımı hareketlendirir, cildi ölü hücrelerden arındırır ve cildinize daha sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.