krup hastalığı tedavisi için

Çocuklarda krup hastalığı tedavisi için

Krup hastası olan çocuklarda sert ve köpek havlamasına benzer bir öksürük olur ve ses telleri ile nefes borusu iltihaplı ve tıkanık olduğundan çocuk nefes almakta zorlanır.

Krup hastalığı genellikle geceleri ve çoğunlukla kış mevsiminde görülür. Virütik ya da bakteriyal enfeksiyonların neden olduğu krup sıkıntılı bir hastalık olmakla birlikte genellikle herhangi bir tehlike oluşturmaz.

Evde uygulanacak en iyi tedavi yöntemi buhardır. Çaydanlıkta devamlı su kaynatarak, duştan sıcak su akıtarak ya da elektrikli buhar makinesi kullanarak çocuk için nemli bir atmosfer oluşturun.

Homeopatik bir ilaç olan bıldırcın otu da etkili olabilir. Güzel avratotu da krup tedavisi için kullanılabilir.

Uyguladığınız tedavi etkili olmuyor, çocuk nefes almak için çırpınıyor ve dudaklarının etrafı mavimtrak bir renk alıyor ise derhal bir hekime başvurun.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.