Kızamık tedavisi

Kızamık tedavisi

Kızamık hastalığının tedavisinde amaç, hastalığın belirtilerini ortadan kaldırmaktır. Kızamık için geliştirilmiş bir ilaç yoktur.

Ateş düşürücüler, ağrı kesiciler kullanılır. Öksürük için öksürük şurupları önerilmektedir.

Bu nedenle evde yapılan tedavi önemlidir. Hastanın kaldığı oda hastalığın bulaşma riski nedeniyle ayrılmalıdır. Ayrıca, hastanın kaldığı odanın sık sık havalandırılması ve gün ışığı görmesi gereklidir.

Odanın ısısı 20 derece civarı olmalıdır. Beslenme, kızamık hastaları için önemli olduğundan dikkat edilmelidir. Hasta özellikle sıvı besinler ve meyve sularıyla beslenir.

C vitamini de gereklidir. Et suyu, süt ve süt ürünleri verilebilir. Sıvı besinlerin verilmesindeki amaç sindiriminin kolay olmasıdır.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.