Boyun ağrısı için şiatsu masajı

Boyun ağrısı için şiatsu masajı

Boyun ağrısı olan kişinin arkasında durun, öne doğru eğilerek omuzların üstüne avuçlarınız ile bastırarak basınç uygulayın. Hafif bir basınç ile başlayın, sonra yavaş yavaş artırın.

Ellerinizi tek taraftan çalışabilecek şekilde ayarlayın.Bir elinizle alnı destekleyin, diğeri ile kafatasının dibinden başlayarak ensedeki kasları sıkın.

Kafatasının dibindeki boyun kaslarının arasındaki çukurluğu başparmağınız ile dikkatli bir şekilde aşağı doğru ilerleyin.

Taraf ve el değiştirerek boynun diğer tarafında da aynı işlemi tekrarlayın. Geriye adım atın ,kollarınızla uzanarak ellerinizi omuzların üstüne yerleştirin.

Kürek kemiklerinin arasına, omurgaya iki sabit basınç uygulayın. Yanındaki kaslara yavaşça tekrar tekrar basınç uygulayın. Basınç miktarını masaj yapılan kişinin tepkilerine göre ayarlayın.

Son olarak geriye kalan gerginliği giderebilmek için çubuk hareketler ile omuzlardan dirseklere kadar bütün kolu tekrar tekrar sıkın ve sıvazlayın.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.