Stres ve ağrı

Stres ve ağrı

Travmadan kaynaklanan akut stres geçici olarak ağrıyı bloke edebilirken kronik fiziksel veya duygusal stres ağrıya neden olabilir ve aynı zamanda bununla başa çıkabilme kapasitenizide etkileyebilir.

Stres tepkinizi artırıp ağrıya dayanıklılığınızı azaltarak, mevcut bir rahatsızlığı daha da kötü hale getirir. Örneğin, ağrının ciddi bir hastalıktan kaynaklandığından endişeleniyorsanız, fakat bu endişenizin yersiz olduğunu öğrendiğinizde ağrı daha tahammül edilebilir hale gelebilir.

Uzun dönemli stres fiziksel gerilime de neden olabilir ve bu da sizi baş ağrısı ve kas tutukluluğu gibi hafif rahatsızlıklara daha yatkın bir hale getirebilir.

Stres giderici melisa çayı

Stres ve gerginlik için diyet

Stres-hiperaktivite ve depresyon için

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.