Kulak çınlaması tedavisi

Kulak çınlaması nasıl geçer?

Kulak çınlaması her kişide görülebilen bir sorundur. Kısa süren kulak çınlamaları için kişi rahatsız olmadığı sürece tedavi gerekmemektedir, fakat uzun süren kulak çınlamaları için mutlaka bir doktorun kontrolüne ihtiyaç duyulur.

Kulak çınlamalarına karşı alabileceğiniz ilk önlem eğer yüksek sesle müzik dinleyen bir kişiyseniz, sesi biraz kısmaktır. Bu sayede kulak sürekli darbeye maruz kalmayacak ve kulak çınlaması azalacaktır.

Aşırı kulak çınlamaları için ilaç tedavisi de uygulanabilmektedir. Antidepresan ilaçlar, sakinleştiriciler hekim kontrolünde olmak kaydı ile sıkıntılarınızı azaltabilir.

Muayenenin sonucunda kulak çınlamasının nedeni kulak içi kirler olarak belirlendi ise kapsamlı bir kulak temizliği yaptırmanız gerekir.

Tinitus-kulak çınlaması için beyaz lahana kürü


Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.