balın cilt için yararları

Balın cilt için yararları

Suyu kendine çeken bal çok iyi bir nemlendiricidir. Bal hem kuru, hem de yağlı ciltler için faydalıdır. Cilde düzgünlük verir, yumuşatır ve besler. İçindeki organik asitler ve enzimler kozmetik açıdan balın değerini artırır.

Yüzü soluk olanlar yanaklarına pembelik gelmesi için baldan daha iyi bir nemlendirici bulamazlar. Balı yüze yaydıktan sonra parmak uçlarıyla küçük vuruşlar yaparak cilde yedirmeli.

2–3 dakika bekledikten sonra yüzü önce ılık, sonra soğuk suyla cilt arındırılmalı. Bu yöntem kan dolaşımını hızlandırır. Sonuç olarak cilt hafif pembeleşir. Bal yüz kremlerinde, el losyonlarında, masklarda yer alır. Kozmetikte kullanılacaksa iyice sulandırılmalıdır.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.