Mide rahatlatıcı bitkisel formül

Mide rahatlatıcı bitkisel formül

Midenizde su toplanıp şişiyorsa veya kabız oluyorsanız bu tarif mideniz için çok iyi gelecektir.

Bu karışımda sindirim sisteminizi sakinleştirecek papain enzimi ve potasyum bulunur, 4 gramlık lif de midenizi rahatlatarak karnınızın düzleşmesine yardımcı olur.

Zencefil ve nane, mide bulantısını giderir gazı alır. Yoğurtta bulunan probiyotik maddeler de sindirim sisteminizdeki bakterileri harekete geçirerek gazı giderebilir.


Malzemeler:

250 gram papaya, soyularak çekirdekleri çıkarılıp ve doğranmış 250 gram şeftali,
doğranmış 1 orta boy armut, 1 yemek kaşığı dövülmüş keten tohumu, 1 çay kaşığı toz zencefil, dilimlenmiş 6 adet nane yaprağı, 120 gram yağsız yoğurt, 6 adet buz küpü

Bu malzemelerden 3 porsiyon çıkar. Bir porsiyonda: 109 kalori, 2 gram yağ, 0.5 gram doymuş yağ, 21 gram karbonhidrat, 15 miligram sodyum, 4 gram lif, 4 gram protein bulunur.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.