Yaşlanmayı önleyici cilt bakımı

Yaşlanmayı önleyici cilt bakımı

Günümüzde piyasaya sürülen cilt nemlendirici ürünler, B, C vitamini ve Betakaroten gibi cildimizin yaşlanma sürecini yavaşlatan vitamin çeşitleri içeriyorlar.

UV ışınları, sigara, hava kirliliği ve çevre faktörleri cildin kolajen yapısını bozar, erken yaşlanmasına sebep olur.

Laboratuarlarda araştırmalar yapan dermatologlar, polipeptik asit, karbonhidrat, aminoasit ve vitaminlerin oluşturduğu kombinasyonun cildin erken yaşlanmasına neden olan çevresel faktörlere karşı oldukça etkili olduğunu belirtiyorlar.

Yapılan araştırmaların sonucunda çevre kirliliği sebebiyle havada bulunan sülfür dioksit gazının, D vitaminini etkisiz hale getirdiği anlaşılmış.

Bu nedenle konunun uzmanları özellikle kış aylarında kirli havalarda, yaşlanmayı önleyen cilt bakımı ürünlerinin haricinde nemlendirici kremleri de kullanmanın önemini vurguluyorlar.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.