Cilt kuruluğunu önleyen vitaminler

Cilt kuruluğunu önleyen vitaminler

Tüm cilt hastalıklarında olduğu gibi cilt kuruluğunda da sağlıklı beslenmeye önem vermek gerekir. Sebze, yeterli meyve, dengeli bir şekilde beyaz ve kırmızı et tüketmek gerekir.

Kuruyemişlerden yararlanılmalı, baklagiller ihmal edilmemeli, 3 beyaz olrak adlandırılan şeker, tuz ve undan kaçınılmalıdır. Şeker ve unun karbonhidrat değeri yüksek olduğu için insilünü yükseltir ve yangısal reaksiyonları artırır.

Bu da iltihapların ve kaşıntıların artmasına neden olur. Ayrıca cildin yaşlanmasını hızlandırır. Cilt kuruluğunun giderilmesinde sağlıklı beslenme çok önemlidir.
Cildi özellikle besleyen besinler vardır.

Örneğin semiz otu, omega 3 içeren ceviz, Omega 6 içeren çekirdek, limon, portakal, havuç, yeşil sebzeler, renkli meyveler anti-obsidon içermektedirler. Yemeklere salça koymak da cilt sağlığı bakımından çok önemlidir..

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.