Beyaz tenliler güneşlenirken nelere dikkat etmeli?

Beyaz tenliler güneşlenirken nelere dikkat etmeli?

Beyaz tenli ve hassas ciltli olanlar güneşlenirken daha dikkatli olmalıdır. Bu kişilerin güneşe yavaş yavaş çıkmaları gerekir.

Tatilde ilk gün 2-3 saat güneşte kalmak yerine, ilk gün 5-10 dakika daha sonraki günlerde bu süreyi artırma şeklinde olmalıdır.

Güneşte bronzlaşma sadece güneş altında yatarak gerçekleşen bir şey değildir. Teknede, gölgede otururken, yüzerken, sörf yaparken de aynı şekilde güneşe maruz kalıyoruz.

Güneşin cilde verdiği hasar beyaz ve hassas ciltlerde daha fazla olmaktadırdır. Beyaz tenli olanlar güneş yanıklarına daha yatkındır. Hafifçe bronzlaşmak için kullanacağınız güneş koruyucunun faktörü 30-50 gibi yüksek olması gerekmektedir.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.