Hashimoto Tiroidi Olan Hastaların Dikkat Etmesi Gerekenler

Hashimoto Tiroidi Olan Hastaların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar:

İyotlu tuzlar ve iyotlu öksürük şurupları kullanmayın.

Kan selenyumu düşükse Selenyum desteği alabilirsiniz. Günde 100-200 mikrogram selenyum almak hastalığınız için yararlı olabilir.

Tiroid hormon ilaçlarını aç karnına için. Midenizde ağrı yapıyorsa tok karnına alın, ancak en doğrusunun aç karnına alınması olduğunu unutmayın. Aç karnına alınan ilacın emilimi daha iyi olur.

İlacınızı her zaman aldığınız öğünde almayı unutursanız bir sonraki öğünde alın, Bir gün önce almayı unutmuşsanız ertesi günü sabah ve akşam 2 kez alın.

İlacı aldığınız öğünde başka ilaç almamaya çalışın. Özellikle kalsiyum, demir ve mide ilaçları tiroid ilacının emilimini bozar.

Hamile kalmayı düşünen kadınlar Endokrin doktoruna mutlaka ilaç konusunda danışmalıdır. Hamile kalınca da tiroid ilaçları alınacaktır. Çocuğa zararı yoktur. Tiroid ilacı almazsanız düşük riski artar. Doğum sonrasında da kontrollerinizi yaptırın.

Hashimoto Tiroid hastalığı tedavisi

Haşimato diyeti işe yarıyormu?

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.