Cilt tümörü

Cilt tümörleri neden önemlidir?

Cilt kanserleri, insanlarda çok sık görülen kanser türüdür. Cildimiz, dış dünya ile ilişkimizi sağlayan, oldukça büyük alan kaplayan bir organımızdır. Bu geniş alanda zamanla çeşitli değişikliklerin olması kaçınılmaz.

Bu değişikliklerin birçoğu (benler, güneş lekeleri, iyi huylu tümörler vb.) iyi huyludurlar. Ancak bir kısmı da kötü huylu tümörlerdir. Son zamanlarda ozon tabakasındaki incelme sebebiyle kötü huylu tümörlerde önemli miktarda artış olmaya başlamıştır.

Ancak, cilt tümörlerinin büyük kısmı tedavi edilebilir ve sağlık açısından bir daha sorun oluşturmazlar.

Cildimi güneşten korumalı mıyım?

Elbette cildimizi güneşten korumak çok önemlidir. Yazın bronzlaşmak için güneş altında yatmak iyidir ama güneş ışınlarının cilde yaptığı tahribat da büyüktür. Özellikle teniniz açık renkliyse.

Cilt tümörlerinin bilinen en önemli etkeni güneş ışınlarıdır. Bunun dışında, güneş ışınları cildin erken yaşlanmasına da sebep olurlar. Güneşe çıkacağınız zaman koruyucu kremler kullanmanız şarttır.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.