Hindistan cevizi faydaları

Hindistan cevizinin faydaları

Hindistan Cevizi çok besleyici, kuvvet veren ve şişmanlatan bir besindir.

Yüksek oranda ama kolaylıkla sindirilebilen yağ içermektedir. Vücudumuz bu yağdan diğer yağlara oranla daha kolay faydalanır. Bu yağ hem fiziksel hem de kimyasal özelliği bakımından tereyağına çok benzemektedir.

Hindistan Cevizi tüm amino asitleri içeren yüksek kalitede protein içeriğine sahiptir. Potasyum, sodyum, magnezyum, ve sülfür bakımından da zengin bir meyvedirdir.

Kurutulmuş hindistan cevizinin enerji değeri oldukça yüksektir. Her 100 gram Hindistan Cevizi 662 kalori içermektedir.

Tek bir hindistan cevizinin suyu vücudun günlük beslenmesi için gerekli olan C vitaminini yeterli bir oranda karşılamaktadır.

Ayrıca, B grubu vitaminlerini de içermektedir. (Niasin, pantotenik asit, biotin, riboflavin, folik asit, tiamin, pyridoxin). Hindistan cevizinin suyu bunların dışında sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır, fosfor, sülfür ve klor da içermektedir.

Olgunlaşmış kuru bir hindistan cevizi midedeki fazla asit problemlerinin tedavisinde de etkilidir ve hastada rahatlama sağlamaktadır.

Hindistan cevizinin özü sindirim sistemi rahatsızlıkları'nın tedavisinde oldukça etkilidir.

Hazımsızlık, kolit, mide ülseri, ishal, kusama, gaz, dizanteri rahatsızlıklarına karşı da oldukça değerli bir besindir.

Kusmayı yatıştırmak için diğer metotlar başarısız kaldığında hindistan cevizi çok değerli bir besindir.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.