Safra taşı için ingiliz tuzu-magnezyum sulfat

Safra taşı için ingiliz tuzu-magnezyum sulfat

Karaciğerinde problem olan kişilerde çok nadir, çok yoğun olan curuf karaciğerden safra kesesine aktarılmaktadır.

Safra kesesinde yoğunlaşan curuf normal olarak dışarı atılır, nadir olarak curuf çok yoğun olarak gelirse çamurlaşmaya neden olabilir.

Bu çamurlaşmaya karşı özel bir temizlik yöntemi gerekmektedir. İngiliz tuzu (Epsom Salt, Magnezyum Sulfat) içilerek safra kanalları genişletilir.

Magnezyum Sulfat doğada bulunan bir mineraldir. İçildiği zaman tüm kas ve ruh sistemini gevşetmektedir. Bu teknik ile dünyada milyonlarca insan safra taşlarından kurtulmuştur. Hamileler ve çocuklar da kullanabilir.

Dolayısı ile çamur için endişelenmeniz gereksiz. Bir gecede bile kurtulmak mümkün oalabiliyor. 30 gram ingiliz tuzu 300 ml suda eritildikten sonra yudum yudum 5-10 dakikada içilir. Ve içtikten 15-20 dakika sonra üzerine yarım bardak zeytinyağı ve yarım bardak limon suyu karıştırılarak içilir.

Böylece safradaki çamurlaşma tamamen dışarı atılır, taş oluşması önlenir ve mevcut safra taşları dışarı atılır. Ancak bu tedavi uygulanırken çok yoğun ishal görülür, bu nedenle o gün dışarı çıkmamanız gerek.

Magnezyum sulfatın tıpta kullanılan türü ile kulanılmayan türü de mevcuttur.

3 yorum:

  1. Bu ingiliz tuzunu nereden temin edebilirim. Uyrıca bu kür sadece bir gün içinmi uygulanacak cevap verirseniz sevinirim. Çok acil Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Başarılar

    YanıtlaSil
  2. "chanca piedra" adlı bir ilacın 2 kutu bitirilmesiyle(sabah-akşam aç 3'er tablet) vücudun safra taşlarından tamamen kurtarılacağı söyleniyor. tamamen bitkisel ve ingiliz tuzu denen magnezyumu içeriyor. kullanıp kullnmamakta kararsız kalıyor insan, kullanan varsa yorum alabiliriz.

    YanıtlaSil
  3. Arzu, ben yapmistim buna cok benzer bir yontem. Bi suru tas cikmisti, irili ufakli, 4-5 kerede 30-40 tane falan cikmisti yani. (Onceki 5-6 gun elma suyu icmistim ama salata, meyve gibi pismemis yiyecekler de yedim.) Taslarin atilmasi kesilince ishali kesmek icin elma sosunun icine tarcin ekleyip yemistim. Bi de elma sosu ile keciboynuzu tuzunu karistirmistim. (Herhangi biri iyi geliyor diye buldum internetten Ingilizce). Durmustu ishal. #AA

    YanıtlaSil

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.