Ahmet Maranki - Hazımsızlık için bitkisel çözümler

Hazımsızlık için bitkisel çözümlerÖğünlerde aşırı yemekle mideyi çok fazla doldurma sonucu mide hareket edemez ve hazmı zorlaşır.

Hazımsızlık sonucu midede uzun süre kalan yemek, kusma, ishal veya kabızlık ile mide ve bağırsakta aşırı gaza sebep olur.

Papaya meyvesi veya papaya özü hapları içerdiği sindirime yardımcı enzimlerle olumlu etki gösterir.

Anason, kişniş, papatya, havlıcan ve özellikle rezene hazımsızlık ve gaz sancıları için çok faydalıdır.

Hazımsızlık için bitkisel formüller:

1-Bir bardak sıcak suya yarım limon suyu sıkılarak 1 çay kaşığı bal ilave edilip yemek üzerine yudum yudum içilmelidir.

2-Anason,civanperçemi, lavanta, melisa, papatya ve pelin otu çayları içilmelidir.

Bir çay bardağı kaynar suya yukarıda ismi geçen bitkilerin birinden 1 çay kaşığı konularak 10 dakika demlendirilerek süzülür.Yemeğin üzerine içilir.

3-Bir su bardağına 1 adet limonun suyu sıkılır.Üzerine 1 kahve kaşığı karbonat atılarak hemen karıştırılır.Köpüren karışım içilir.

4- 10 gram adaçayı, 40 gram kişniş, 20 gram pelin otu,20 gram meyan kökü karıştırılır. 1 bardak kaynar suya bu karışımdan 5-10 gram konulur.10 dakika bekletilerek günde 1 bardak içilir.


Ahmet Maranki

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.