Ballı dudak parlatıcısı


Ballı dudak parlatıcısı

Pek çoğumuz bilmesek te aslında dudaklarımız çok hassastır. Üstelik kullandığımız ruj ve parlatıcılar da dudaklarımızı iyce kurutur.

Bütün bunlardan kurtulup doğal bir reçete arıyorsanız ballı parlatıcı tam size göre.


Malzemeler:

* 1 fincan tatlı badem yağı

* 1/2 fincan balmumu

* 2 kaşık bal

Uygulama:

Badem yağı ile balmumunu mikrodalga fırına uygun bir kabın içine koyun . Yüksek derecede 1 dakika veya balmumu eriyene kadar tutun. Eğer mikrodalga fırınınız yoksa benmeri yöntemi ile eritebilirsiniz. Eridikten sonra bu karışımın içine balı ilave ederek karıştırın.( benmari yöntemini kullananlar balmumu ve badem yağı eridikten sonra ısıtmaya devam etmenize gerek yok.)

İyice karıştırın ve soğumaya bırakın. kapaklı minik kapların içine dökün. Dudak nemlendiricisi olarak veya rujun üzerine parlatıcı olarak kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.